facebook
Rozmiar tekstu  
Większy Normalny Mniejszy
Rozmiar tekstu A A A
word.elblag.pl / aktualności

word.elblag.pl / aktualnościBezpieczny przyszły kierowca

Dodano: Czwartek, 21.02, 10:27
Bezpieczny przyszły kierowca

WORD w Elblągu rozpoczął realizację Programu edukacyjnego Bezpieczny przyszły kierowca.

Program skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, kandydatów na kierowców. Zajęcia są nieodpłatne, odbywają się na terenie WORD w Elblągu.

Uczestnicy mają okazję posłuchać wskazówek Egzaminatora Nadzorującego dotyczące szkolenia, przygotowania się do egzaminu i bezpiecznej jazdy.

Przedstawiciel elbląskiej Policji porusza tematy dotyczące Wypadków drogowych, ich przyczyny i skutki oraz konsekwencje prawne.

Uczestnicy mają również okazję poznać swoje predyspozycje psychoruchowe na urządzeniach do badań kierowców w Pracowni psychologicznej oraz przejść próbny egzamin teoretyczny na sali egzaminacyjnej.

Ponadto w trakcie spotkania prezentowany jest symulator zderzeń, samochód egzaminacyjny oraz przebieg egzaminu praktycznego  na placu manewrowym.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Spotkanie z egzaminatorem na terenie ośrodka egzaminacyjnego, rozmowa, możliwość zadawania pytań, wyjaśniania swoich wątpliwości, a przede wszystkim krążących mitów o egzaminie, to największa wartość programu, którą z zadowoleniem podkreślają jego uczestnicy.

Zdjęcia dołączone do informacji:

7 zdjęć (kliknij na miniaturkę aby powiększyć zdjęcie)