facebook
Rozmiar tekstu  
Większy Normalny Mniejszy
Rozmiar tekstu A A A
word.elblag.pl / aktualności

word.elblag.pl / aktualnościVII Elbląska Autoriada

Dodano: Piątek, 08.06, 09:11
VII Elbląska Autoriada

6 czerwca w hali sportowej Elbląskiego Centrum Sportu i Biznesu odbyła się VII  Elbląska Autoriada, która jest podsumowaniem całorocznej edukacji komunikacyjnej. Podczas turnieju dzieci prezentowały swoje umiejętności i jednocześnie, uczestnicząc w zabawie przygotowanej przez obecne placówki, nabywały nowych.

Dodatkową atrakcją były trzy stanowiska przygotowane przez elbląską Policję, Straż Pożarną oraz Nadleśnictwo. Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem na  temat szeroko pojętego bezpieczeństwa nie tylko na drodze, ale także w mieście, na wakacjach, czy w domu. Pod okiem strażaków uczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a z leśnikiem rozmawiały o lesie i jego mieszkańcach.

Imprezie tradycyjnie towarzyszyła wspaniała atmosfera. Udana zabawa była możliwa dzięki zaangażowaniu uczestniczących placówek, które przygotowały ciekawe konkurencje dla dzieci, puzzle, zagadki, rebusy, gry dydaktyczne i wiele innych.

W imprezie uczestniczyło ponad 140 dzieci ze Szkół Podstawowych w Zwierznie  i Żurawcu, przedszkoli w Gronowie Elbląskim, SOSW Nr 2 w Elblągu, Nr 3, 8, 15, 17, 19, 24, 26, 33, 34 w Elblągu.

Specjalne podziękowania należą się również pracownikom CSiB za nieodpłatne udostępnienie hali oraz za pomoc przy organizacji przedsięwzięcia.

 

 

Zdjęcia dołączone do informacji:

12 zdjęć (kliknij na miniaturkę aby powiększyć zdjęcie)