facebook
Rozmiar tekstu  
Większy Normalny Mniejszy
Rozmiar tekstu A A A
word.elblag.pl / aktualności

word.elblag.pl / aktualnościWojewódzkie eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Turnieju BRD

Dodano: Poniedziałek, 30.11, 11:32
Wojewódzkie eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Turnieju BRD

W dniach 17 i 18 maja odbyły się wojewódzkie eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, których głównym organizatorem był WORD w Elblągu.

Pierwszego dnia wystartowali najlepsi przedstawiciele szkół podstawowych z poszczególnych powiatów naszego województwa, drugiego dnia do turnieju przystąpili gimnazjaliści.

Turniej rozpoczęto testem znajomości z przepisów ruchu drogowego oraz ze skrzyżowań, następnie zawodnicy kolejno zaliczali konkurencje z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy sprawnościowej po rowerowym torze przeszkód oraz z jazdy po miasteczku rowerowym.

Bezkonkurencyjnym zwycięzcą w obu kategoriach okazał się Powiat Nidzicki, podium zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy, opiekunem obu drużyn jest Pan Jacek Gnidziński.

ZDJĘCIA NA DOLE STRONY

Najlepszymi zawodnikami w rozwiązywaniu testów byli uczniowie z SP Nr 1 w Lidzbarku Powiat Działdowski i Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy Powiat Nidzicki.

Najlepszymi zawodnikami w jeździe sprawnościowej po rowerowym torze przeszkód byli uczniowie z SP Nr 1 w Iławie Powiat Iławski i Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy Powiat Nidzicki.

Najlepszymi zawodnikami w jeździe po miasteczku rowerowym okazali się uczniowie z SP Franknowo Powiat Olsztyński i Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy Powiat Nidzicki.

Nad przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny – Maciej Olejnik – Egzaminator WORD w Elblągu oraz Adam Borowiecki – inspektor do spraw BRD w WORD w Elblągu.

Poszczególne konkurencje sędziowali:

Testy:

- Izabela Nowaczyk – WORD w Elblągu – przewodnicząca

- Edward Łebkowski – V-ce Prezes Automobilklub Elbląski

- Karolina Wiercińska – Straż Miejska w Elblągu

- Agnieszka Kudosz – KMP w Elblągu

Miasteczko rowerowe:

- Wiktor Kaczmarek – KMP w Elblągu – przewodniczący

- Agnieszka Kudosz – KMP w Elblągu

- Karol Mierzwiński – KMP w Elblągu

- Marcin Hulanicki – KMP w Elblągu

Tor przeszkód:

- Karolina Wiercińska – Straż Miejska w Elblągu – przewodnicząca

- Janusz zapała - Straż Miejska w Elblągu

- Sebastian Błoch - Straż Miejska w Elblągu

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna:

- Michał Murzic – PSP w Elblągu

- Jacek Basiński – PSP w Elblągu

- Artur Kurzac – PSP w Elblągu

- Jerzy Pawlyta – PSP w Elblągu

 Sprawny przebieg turnieju możliwy był dzięki profesjonalizmowi sędziów, a także wielkiemu zaangażowaniu pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Elblągu, w którym odbył się turniej.

Dziękujemy gospodarzom SOSW Nr 2 w Elblągu za gościnność, zawodnikom i ich opiekunom za udział   w turnieju oraz wszystkim osobom, których praca na rzecz naszego przedsięwzięcia sprzyjała wspaniałej atmosferze i walki w duchu fair play.

Wszystkim zawodnikom oraz ich opiekunom WORD w Elblągu ufundował atrakcyjne nagrody.


A oto szczegółowa klasyfikacja:

Szkoły podstawowe:

I miejsce

Powiat Nidzica                       - SP Nr 3 w Nidzicy    

II miejsce

Powiat Nowomiejski               - SP w Brzoziu Lubawskim

III miejsce

Powiat Iławski                        - SP Nr 1 w Iławie                 

IV miejsce

Powiat Olsztyński                  - SP w Frankowie                 

V miejsce

Powiat Elbląski                       - SP w Godkowie                 

VI miejsce

Powiat Piski                           - Zespół Szk.-P-lny w Orzyszu

VII miejsce

Powiat Elbląg                         - SP Nr 18 w Elblągu            

VIII miejsce

Powiat Olsztyn                       - SP Nr 19 w Olsztynie         

IX miejsce

Powiat Bartoszyce                 - SP w Bartoszycach Nr 4    

X miejsce

Powiat Mrągowski                 - SP w Pieckach                   

XI miejsce

Powiat Działdowski                - SP Nr 1 w Lidzbarku       

XII miejsce

Powiat Braniewski                 - SP w Płoskini                      

XIII miejsce

Powiat Węgorzewski             - SP Nr 1 w Węgorzewie     

XIV miejsce

Powiat Lidzbarski                   - SP Nr 1 w Ornecie           

XV miejsce

Powiat Kętrzyński                  - SP w Srokowie                 

XVI miejsce

Powiat Ełcki                           - SP Nr 4 w Ełku                  

XVII miejsce

Powiat Giżycki                       - SP w Gawlikach Wlk.         

XVIII miejsce

Powiat Szczytno                    - SP w Rumach                    

 

Gimnazja

I miejsce

Powiat Nidzica                       - Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy

II miejsce

Powiat Nowomiejski              - SP w Mrocznie                   

III miejsce

Powiat Piski                           - Gimnazjum w Orzyszu       

IV miejsce

Powiat Ostródzki                    - SP Nr 1 w Morągu             

V miejsce

Powiat Elbląski                        - Gimnazjum w Dobrym      

VI miejsce

Powiat Giżycki                       - Gimnazjum Nr 1 w Giżycku           

VII miejsce

Powiat Olsztyn                       - Gimnazjum Nr 15 w Olsztynie       

VIII miejsce

Powiat Działdowski                - SP Nr 2 w Lidzbarku          

IX miejsce

Powiat Iławski                        - SP Nr 1 w Iławie              

X miejsce

Powiat Bartoszycki                - Gimnazjum Nr 2 w Bartoszycach  

XI miejsce

Powiat Braniewski                 - SP w Płoskini                   

XII miejsce

Powiat Szczytno                    - SP w Pasymiu                   

XIII miejsce

Powiat Mrągowo                  -  Gimnazjum/SP nr 1 w Mrągowie

XIV miejsce

Powiat Olecki                         - SP Nr 4 w Olecku   

XV miejsce           

Powiat Węgorzewo                - Gimnazjum w Węgorzewie

XVI miejsce

Powiat Lidzbarski                   - Gimnazjum Nr 2 w Ornecie       

XVII miejsce

Powiat Elbląg             - Niepubliczna SP Regent w Elblągu           

 

Zdjęcia dołączone do informacji:

16 zdjęć (kliknij na miniaturkę aby powiększyć zdjęcie)