facebook
Rozmiar tekstu  
Większy Normalny Mniejszy
Rozmiar tekstu A A A
word.elblag.pl / aktualności

word.elblag.pl / aktualnościDzień Otwarty 2017 za nami!

Dodano: Sobota, 10.06, 14:07
Dzień Otwarty 2017 za nami!

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie odwiedzili  nasz ośrodek i skorzystali z przygotowanych przez nas atrakcji.

Jak co roku, największą popularnością cieszyła się jazda próbna PO ŁUKU z egzaminatorem, który tłumaczył jak poprawnie wykonać to zadanie.

Ponadto wszyscy kierowcy, i nie tylko, mieli okazję spróbować swych sił zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego podczas próbnego egzaminu teoretycznego, a także jazdy sprawnościowej slalomem w alkogoglach i z talerzem Stewarda.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także „ostra” jazda samochodem z trolejami pod okiem instruktora techniki jazdy, Pana  Adama Żurawskiego z Ośrodka Szkolenia Motorowego w Sztumie, który uczył jak bezpiecznie wyprowadzać samochód z poślizgu.

Organizację naszego Dnia Otwartego wsparli:

- Funkcjonariusze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, którzy zaprezentowali Symulator jazdy – 3 D, na którym można było  przetestować swoje umiejętności prowadzenia pojazdu w ekstremalnych warunkach pogodowych. Jazda na symulatorze 3 D, to także okazja do wspaniałej zabawy podczas wirtualnych podróży na wymarzonych i na co dzień niedostępnych pojazdach;

- Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie Oddział w Elblągu, którzy zapoznali zwiedzających ze specyfiką swojej pracy i ze  sprzętem używanym przez ITD, a przede wszystkim, można było dowiedzieć się, co robić lub czego unikać na drodze i w jej pobliżu, by nie być narażonym na niebezpieczeństwo;

- Elbląska Policja, która prezentowała sprzęt patrolowy;

- WORD w Olsztynie z Symulatorem dachowania, dzięki któremu udowodniliśmy, że pasy bezpieczeństwa to najważniejszy przyjaciel Świadomego Kierowcy. Przetestowanie symulacji dachowania samochodu i jego skutków to bezcenne doświadczenie, które może przyczynić się do uratowania wielu istnień ludzkich;

- Elbląskie Centrum Diabetologii – mamy nadzieję, że spotkanie z pielęgniarką, Panią Dorotą Arsenowicz, która przeprowadziła badania ciśnienia  i poziomu krwi, przyczyniła się do propagowania prozdrowotnych nawyków wśród kierowców, którzy z uwagi  na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, powinni być zawsze w dobrej kondycji fizycznej.

WORD w Elblągu, z okazji swojego święta, przygotował także szereg atrakcji dla najmłodszych. Oprócz wesołej animacji, zabaw i konkursów z nagrodami, przeprowadzonych przez członków Stowarzyszenia KARAN, czekały na nich Maskotki znanych postaci z bajek, Minionek, Myszka Micky, Tygrysek, które w naszym imieniu zaprosiło do nas Stowarzyszenie Wystarczy Jeden Uśmiech.

Dodatkowo w tym dniu można było skorzystać z 30 % rabatu na Szkolenie anulujące punkty karne, przeżyć symulację zderzenia samochodem na Symulatorze Zderzeń, obejrzeć sprzęt w Pracowni Psychologicznej do badania kierowców oraz posilić się smaczną grochówką. Ponadto dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 14 w Elblągu skorzystały z okazji, aby zdać egzamin i  zdobyć kartę rowerową.

                                   Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy za rok ;)

 

Zdjęcia dołączone do informacji:

24 zdjęć (kliknij na miniaturkę aby powiększyć zdjęcie)