facebook
Rozmiar tekstu  
Większy Normalny Mniejszy
Rozmiar tekstu A A A
word.elblag.pl / aktualności

word.elblag.pl / aktualnościAUTORIADA 2017

Dodano: Środa, 07.06, 07:59
AUTORIADA 2017

6 czerwca b.r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej 1 w Elblągu miała miejsce VI Elbląska Autoriada 2017.

Autoriada to turniej dla najmłodszych dzieci, podsumowujący roczną pracę w ramach edukacji komunikacyjnej. Podczas zabawy dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności, a także zdobyć nowe. Poszczególne placówki, współorganizujące turniej, przygotowały gry dydaktyczne, slalomy, puzle, tory z przeszkodami, zagadki, quizy i wiele innych ciekawych atrakcji.

Dodatkowo dzieci miały możliwość porozmawiać z Policjantem na temat zagadnień o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w różnych sytuacjach, w szkole, w domu, czy na wakacjach. Pan Policjant, Wiktor Kaczmarek, z Wydziału Ruchu Drogowego KM w Elblągu cierpliwie tłumaczył uczestnikom jak unikać niebezpieczeństw.

Uczestnicy zabawy mieli także okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Pod czujnym okiem elbląskich strażaków, panów: Łukasza Jankowskiego, Kamila Kameckiego, Michała Ratajczyka, Krzysztofa Giżyckiego i  Piotra Gałczyńskiego, ćwiczyli  jak wykonać sztuczne oddychanie, czy masaż serca, czyli czynności ratujące życie.

W tegorocznej Autoriadzie uczestniczyły Przedszkola Nr 4, 8, 10, 14, 15, 19, 24, 26, 33, 34 w Elblągu, Przedszkole Specjalne przy SOSW Nr 2 w Elblągu, Przedszkole w Gronowie Elbląskim oraz Szkoły Podstawowe w Zwierznie i Żurawcu. Łącznie ponad 160 dzieci.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu serdecznie dziękuje pracownikom w/w placówek oświatowych za uczestnictwo w turnieju i przygotowanie ciekawych stacji, a także zaangażowanym służbom mundurowym oraz życzliwym i pomocnym pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. 

Zdjęcia dołączone do informacji:

12 zdjęć (kliknij na miniaturkę aby powiększyć zdjęcie)