facebook
Rozmiar tekstu  
Większy Normalny Mniejszy
Rozmiar tekstu A A A
word.elblag.pl / aktualności

word.elblag.pl / aktualności„JESTEM WIDOCZNY – JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE”

Dodano: Piątek, 09.12, 13:38
„JESTEM WIDOCZNY – JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE”

Po raz kolejny, Miejskie Centrum BRD Nr 1, działające przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Elblągu, zorganizowało Międzyszkolny Konkurs plastyczno-literacki „Jestem widoczny - Jestem bezpieczny na drodze”.

Konkurs został przeprowadzony w ramach realizacji autorskiego programu Małgorzaty Staneckiej, promującego zagadnienia bezpieczeństwa ucznia w ruchu drogowym, w szkole i w domu „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie”.

W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas 0 - III, których prace oceniono na czterech poziomach:

- prace plastyczne (rysunek, wydzieranka, wyklejanka, prace malarskie):
     - dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas 0 i I;

- formy literackie: hasło, wiersz, opowiadanie
   - uczniowie klas II i III.

Na przełomie października i listopada 2016 r. jury dokonało oceny 93 prac plastycznych i 74 prac literackich.

WORD w Elblągu ufundował nagrody, które zostały wręczone 23 listopada 2016 r., podczas  Drzwi Otwartych Szkoły, które odbywają się pod hasłem „Magia świetlika”. Tego dnia na przybyłych gości oraz laureatów konkursu czekało mnóstwo atrakcji. W programie były stanowiska związane z bezpieczeństwem dzieci i dorosłych w ruchu drogowym: Zasady przechodzenia przez ulicę. Spacer  w alkogoglach. Czy pies musi gryźć? - „Postawa żółwia”. Kręgle - zagadki. Znam znaki drogowe. Puzzle – znaki drogowe. Rowerowy tor przeszkód. Kolorowy tor przeszkód. Kawiarenka. Uczestnicy, którzy wykonali ww. zadania otrzymali „Medal świetlika”.

 

Zdjęcia dołączone do informacji:

4 zdjęć (kliknij na miniaturkę aby powiększyć zdjęcie)