facebook
Rozmiar tekstu  
Większy Normalny Mniejszy
Rozmiar tekstu A A A

word.elblag.pl / strona Turnieje BRD

Ostatnia aktualizacja: Wtorek, 22.05, 12:31

W dniach 17 i 18 maja odbyły się wojewódzkie eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, których głównym organizatorem był WORD w Elblągu.

Pierwszego dnia wystartowali najlepsi przedstawiciele szkół podstawowych z poszczególnych powiatów naszego województwa, drugiego dnia do turnieju przystąpili gimnazjaliści.

Turniej rozpoczęto testem znajomości z przepisów ruchu drogowego oraz ze skrzyżowań, następnie zawodnicy kolejno zaliczali konkurencje z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy sprawnościowej po rowerowym torze przeszkód oraz z jazdy po miasteczku rowerowym.

Bezkonkurencyjnym zwycięzcą w obu kategoriach okazał się Powiat Nidzicki, podium zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy, opiekunem obu drużyn jest Pan Jacek Gnidziński.

Najlepszymi zawodnikami w rozwiązywaniu testów byli:

            Agnieszka Giesek – SP Nr 1 w Lidzbarku Powiat Działdowski

            Szymon Chmielewski – Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy Powiat Nidzicki.

Najlepszymi zawodnikami w jeździe sprawnościowej po rowerowym torze przeszkód byli:

            Mateusz Ługiewicz - SP Nr 1 w Iławie Powiat Iławski

            Wiktoria Wiśniewska – Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy Powiat Nidzicki.

Najlepszymi zawodnikami w jeździe po miasteczku rowerowym byli:

            Kuba Tyrkin – SP Franknowo Powiat Olsztyński

            Miłosz Wdowiak – Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy Powiat Nidzicki.


Nad przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny – Maciej Olejnik – Egzaminator WORD w Elblągu oraz Adam Borowiecki – inspektor do spraw BRD w WORD w Elblągu.

Poszczególne konkurencje sędziowali:

 Testy: 

- Izabela Nowaczyk – WORD w Elblągu – przewodnicząca

- Edward Łebkowski – V-ce Prezes Automobilklub Elbląski

- Karolina Wiercińska – Straż Miejska w Elblągu

- Agnieszka Kudosz – KMP w Elblągu

Miasteczko rowerowe:

- Wiktor Kaczmarek – KMP w Elblągu – przewodniczący

- Agnieszka Kudosz – KMP w Elblągu

- Karol Mierzwiński – KMP w Elblągu

- Marcin Hulanicki – KMP w Elblągu

 Tor przeszkód:

- Karolina Wiercińska – Straż Miejska w Elblągu – przewodnicząca

- Janusz zapała - Straż Miejska w Elblągu

- Sebastian Błoch - Straż Miejska w Elblągu

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna:

 

- Michał Murzic – PSP w Elblągu

- Jacek Basiński – PSP w Elblągu

- Artur Kurzac – PSP w Elblągu

- Jerzy Pawlyta – PSP w Elblągu

 Sprawny przebieg turnieju możliwy był dzięki profesjonalizmowi sędziów, a także wielkiemu zaangażowaniu pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Elblągu, w którym odbył się turniej.

Dziękujemy gospodarzom SOSW Nr 2 w Elblągu za gościnność, zawodnikom i ich opiekunom za udział w turnieju oraz wszystkim osobom, których praca na rzecz naszego przedsięwzięcia sprzyjała wspaniałej atmosferze i walki w duchu fair play.

A oto szczegółowa klasyfikacja:

Szkoły podstawowe:

I miejsce 

Powiat Nidzica                       - SP Nr 3 w Nidzicy     opiekun - Jacek Gnidziński

Grzebski Michał, Gnidzińska Kinga, Czyżewski Szymon, Barańska Kinga

II miejsce 

Powiat Nowomiejski               - SP w Brzoziu Lubawskim opiekun - Ryszard Krajnik

Stumska Klaudia, Różankowski Michał, Ulińska Otylia, Sasinowski Wiktor

III miejsce 

Powiat Iławski                        - SP Nr 1 w Iławie                  opiekun - Wojciech Kopczyński

Caban Wiktor, Ługiewicz Mateusz, Trzmielewska Aleksandra, Krupińska Natalia

IV miejsce 

Powiat Olsztyński                  - SP w Frankowie                  opiekun - Włodzimierz Suchocki

Trzciński Szymon, Tyrkin  Kuba, Zielińska Dominika, Barcz Dominika

V miejsce 

Powiat Elbląski                       - SP w Godkowie                   opiekun - Michał Dutkiewicz

Król Dominik, Strzykała Karol, Wierzbicka Julia, Wąsowska Kinga

VI miejsce 

Powiat Piski                           - Zespół Szk.-P-lny. w Orzyszu opiekun - Krystyna Kodas

Jarosz Zuzanna, Zwierzyński Adam, Kurko Karolina, Słapiński Bartłomiej

VII miejsce 

Powiat Elbląg                         - SP Nr 18 w Elblągu             opiekun - Ireneusz Kujawski

Żółkiewicz Małgorzata, Mańska Karolina, Wasilewski Hubert, Wojnowski Sebastian

VIII miejsce 

Powiat Olsztyn                       - SP Nr 19 w Olsztynie          opiekun - Małgorzata Purpurowicz

Bicki Karol, Faryn Alicja, Gosk Adam, Wieczorek Martyna

IX miejsce 

Powiat Bartoszyce                 - SP w Bartoszycach Nr 4     opiekun - Sebastian Krawczyk

Tumiński Damian, Surma Aleksander, Kosińska Kinaga, Puchalik  Nina

X miejsce 

Powiat Mrągowski                 - SP w Pieckach                    opiekun - Mariusz Ścibek

Piątek Aleksandra, Kieplin Zuzanna, Prud Szymon, Ścibek Kacper

XI miejsce 

Powiat Działdowski                - SP Nr 1 w Lidzbarku           opiekun - Wojciech Nowiński

Giesek Agnieszka, Brzóska Wiktoria, Młynarczuk Jakub, Nowiński Mikołaj

XII miejsce 

Powiat Braniewski                 - SP w Płoskini                       opiekun - Krzysztof Woźny

Myszak Kinga, Byczko Aleksandra, Stolarz Mateusz, Byczko Dawid

XIII miejsce 

Powiat Węgorzewski             - SP Nr 1 w Węgorzewie       opiekun - Marek Kowalik

Jankowiak Natalia, Mazek Katarzyna, Kunio Filip, Wawer Wojciech

XIV miejsce 

Powiat Lidzbarski                   - SP Nr 1 w Ornecie              opiekun - Grażyna Basałygo

Zych Agata, Gołęcki Michał, Grodowska Katarzyna, Lewicki Wiktor

XV miejsce

Powiat Kętrzyński                  - SP w Srokowie                    opiekun - Jarosław Andrulonis

Workun Jakub, Kozłowski Dominik, Kozłowska Róża, Kulesza Karolina

XVI miejsce 

Powiat Ełcki                           - SP Nr 4 w Ełku                    opiekun - Sławomir Krakowiak

Sabasińska Dominika, Kierszyn Gabriela, Grajewski Igor, Siemieniewicz Jakub

XVII miejsce

Powiat Giżycki                       - SP w Gawlikach Wlk.          opiekun - Magdalena Majcher

Słuchocki Adam, Zajkowska Marta, Wysocka Karolina, Konopko Paweł

XVIII miejsce 

Powiat Szczytno                    - SP w Rumach                     opiekun - Mariusz Mokarski

Mallek Paweł, Sulewska Aleksandera, Damięcki Wojciech, Więcek Oliwia

 

Gimnazja 

I miejsce 

Powiat Nidzica                       - Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy opiekun - Jacek Gnidziński

Chmielewski Szymon, Wdowiak Miłosz, Wiśniewska Wiktoria

II miejsce 

Powiat Nowomiejski              - SP w Mrocznie                    opiekun - Aneta Bartnicka

Żuralski Maciej, Mikczyńska Patrycja, Raszkowska Patrycja

III miejsce  

Powiat Piski                           - Gimnazjum w Orzyszu        opiekun - Justyna Brożek

Berger Maria, Smakosz Jan, Pszczółkowski Paweł

IV miejsce 

Powiat Ostródzki                    - SP Nr 1 w Morągu               opiekun - Andrzej Kozicz

Cienki Miłosz, Wasilewski Radosław, Bartkowska Katarzyna

V miejsce 

Powiat Elbląski                        - Gimnazjum w Dobrym       opiekun - Anna Więckowska

Łuciw Magdalena, Buszowecka Katarzyna, Żak Stanisław

VI miejsce 

Powiat Giżycki                       - Gimnazjum Nr 1 w Giżycku            opiekun - Mirosław Boć

Biega Maciej, Czyż Jakub, Puzio Jakub

VII miejsce 

Powiat Olsztyn                       - Gimnazjum Nr 15 w Olsztynie        opiekun - Tomasz Sztepun

Krebs Krystian, Krocz Damian, Witkiewicz Konrad

VIII miejsce 

Powiat Działdowski                - SP Nr 2 w Lidzbarku           opiekun - Joanna Lewicka

Nowińska Kinga, Pilanz Łukasz, Szulkowska Gabriela

IX miejsce 

Powiat Iławski                        - SP Nr 1 w Iławie                  opiekun - Wojciech Kopczyński

Kordan Emil, Rynkowski Filip, Jędrychowska Wiktoria

X miejsce 

Powiat Bartoszycki                - Gimnazjum Nr 2 w Bartoszycach   opiekun - Mariusz Rydel

Stapel Mateusz, Stanisławek Oliwia, Kotfica Grzegorz

XI miejsce 

Powiat Braniewski                 - SP w Płoskini                       opiekun - Krzysztof Woźny

Grabowiecka Ilona, Piela Mikołaj, Dawgula Miłosz

XII miejsce 

Powiat Szczytno                    - SP w Pasymiu                     opiekun - Małgorzata Suchan

Sieruta Anna, Krysikur Dominika, Chełstowski Arkadiusz

XIII miejsce 

Powiat Mrągowo        -  Gimnazjum/SP nr 1 w Mrągowie opiekun - Martyna Piekarska-Kodź

Ślusarek Adam, Sztukowska Anna, Staszczuk Paweł

XIV miejsce 

Powiat Olecki                         - SP Nr 4 w Olecku               opiekun - Krzysztof Krajewski

Kalinowski Krzysztof, Bajster Jakub, Daniel Marcin

XV miejsce 

Powiat Węgorzewo                - Gimnazjum w Węgorzewie opiekun - Andrzej Gordziewicz

Filipski Hubert, Milinkiewicz Patryk, Oszako Wojciech

XVI miejsce 

Powiat Lidzbarski                   - Gimnazjum Nr 2 w Ornecie            opiekun - Grażyna Basałygo

Kondyra Maria, Kraska Agata, Waraksa Patryk

XVII miejsce 

Powiat Elbląg             - Niepubliczna SP Regent w Elblągu            opiekun - Iwona Rakowska

Waśniewski Adrian, Muraszko Oskar, Czerniewicz Szymon

♦♦♦

       Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu podejmuje przedsięwzięcia związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego na obszarze swojego działania.

         W ramach tych działań  WORD  jest współorganizatorem Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego na etapie powiatowym i organizatorem na etapie wojewódzkim. Turnieje te mają na celu:

- popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,

- kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,

- popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy,

- popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu,

- propagowanie sportów motorowych i wiedzy motoryzacyjnej,

- inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa   
  w ruchu drogowym.

         Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym skierowany jest do uczniów klas 4-7 szkół podstawowych oraz uczniów klas II i III szkół gimnazjalnych, natomiast Turniej Motoryzacyjny skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

        Turnieje są eliminacją Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Turnieje mają charakter wieloetapowy i poprzez eliminacje szkolne, powiatowe oraz wojewódzkie zwycięskie drużyny awansują do Finału Ogólnopolskiego.